RRRR PFFFRRRR

Tahle uvolňovací technika není jógová, ale pěvecká. Naučila jsem se ji při přípravě muzikálu, ve kterém jsem před několika lety zpívala.
Hodí se skvěle pro situace, kdy vás někdo nebo něco strašně naštve. Mně se to stalo nedávno: jezdím do práce na kole. Na semaforech jsou vepředu takové kastlíky pro kola, abyste byli dobře vidět a aby vás nikdo nesrazil, když se všichni na zelenou vyřítí (wiki ví vše: vodorovná dopravní značka V19 „Prostor pro cyklisty“, čili předsunutá stopčára).

A tak si to rázuju na bicyklu a ve chvíli, kdy je na semaforu červená a snažím se najet do cyklokastlíku, pán se svým obrovským černým 4×4 (jak praktické ve městě s nejhladšími silnicemi v Evropě) mě vytlačil a nacpal ten svůj přeleštěný předek nadutého auta přes celý prostor pro kola. 

Nedala jsem se, a zcela nejogínsky jsem ho seřvala. Řidič nadutého auta nadutě vylezl a nadutě se zeptal „schwätzt dir letzebuergesch“ (v Lucemburku jsou 3 oficiální jazyky: němčina, francouzština a světe div se i lucemburština, ve které umím jen pozdravit). Načež jsem mu francouzsky odpověděla, že na zemi je piktogram kola srozumitelný pro všechny jazyky stejně velký jako jeho auto, ale vidět ho nemůže, protože na něm stojí. Odpověděla je slabé slovo. Akustická hladina odpovědi převyšovala rachot nadutého motoru. Chodci na přechodu mé rozhořčení podpořili. Mrmlaje něco (jistě sprostého) zalezl zpátky a couvnul. A já se pak v kanceláři uklidňovala právě tímhle legračním cvičením.

Řekněte rrrrrrrrrrrrrrrrrrr, nechte jazyk vibrovat, co vám dech stačí. Uvolněte čelist, nechte si mezeru mezi stoličkami. Teď řekněte pfffrrrrr, až se vám zatřepotají rty. Jako když si odfrkuje kůň. Pořádně nahlas. A teď oba zvuky dělejte najednou – vibrujte jazykem v puse, uvolněte čelist a zároveň frkejte. Bude se vám třást celý obličej, bude vás svědit pusa, možná se rozesmějete. A to máte vyhráno.
Vztek je totiž dobrý, když se potřebujete postavit za svá práva či zastat se někoho, komu je ubližováno. Ale není k ničemu tahat ho s sebou, když jste si už vydupali svůj kastlík na kolo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *